fbpx

Umowy długoterminowe

Umowy długoterminowe to ciekawy sposób na budowanie lojalności klientów. Zawarte umowy pozwalają na zaplanowanie comiesięcznego przychodu oraz są jednym ze sposobów na oferowanie zniżek przy długoterminowym zobowiązaniu.

Dzięki Systemate można łatwo zdefiniować parametry umowy – opłatę miesięczną, długość trwania umowy oraz wszystkie inne dostępne w karnetach ustawienia. Opłaty oraz karnety przypisywane są do klienta który zawarł umowę automatycznie w zdefiniowanych odstępach czasu. Nie trzeba o niczym pamiętać – system zadba o wszystko.

Przy tworzeniu karnetu można zdecydować, czy będzie on sprzedawany w formie umowy:

Po wpisaniu liczby okresów umowy prezentowane są szczegółowe informacje o konfiguracji umowy.

Sprzedaż umów dostępna jest w panelu recepcji, w tym samym miejscu, gdzie sprzedawane są standardowe karnety. Ustalamy jedynie datę rozpoczęcia umowy, opcjonalnie wpisujemy numer umowy (np. jako referencyjny numer umowy w postaci papierowej):

Po zatwierdzeniu transakcji:

  • do klienta przypisywany jest karnet za pierwszy okres umowy
  • generowana jest transakcja za pierwszy okres umowy
Szczegóły dotyczące umowy można sprawdzić w profilu klienta, w zakładce „Umowy”. Widoczna jest lista wszystkich aktualnych oraz już zakończonych umów:
 

W każdej chwili można również sprawdzić, na jakim etapie jest umowa – ile rat zostało już wygenerowanych i/lub opłaconych oraz ile rat pozostało do końca umowy.

Korzystając z podstawowego raportu „Umowy długoterminowe” można łatwo zweryfikować jakie umowy są aktywne, jaka jest liczba pozostałych okresów w każdej z umów etc.

Informacja o możliwości zakupu umowy wraz z warunkami jest również wyświetlana w profilu klienta, z zakup umów odbywa się wyłącznie na recepcji.

Umowy długoterminowe